Blog

prefabrykaty hutnicze Janów Lubelski

Gdzie znajdą zastosowanie kształtowniki stalowe?

Mogą mieć bardzo różny przekrój poprzeczny, który zwykle zależny jest od konkretnego przeznaczenia. Powszechnie wykorzystuje się w realizacji wykończeń wnętrz oraz w budownictwie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego mocowania dla różnych materiałów. Dostępnych jest wiele ich wariantów, zależnie od zastosowania.

Gdzie mogą zostać wykorzystane kształtowniki stalowe?
Stanowią one rozwiązanie o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Przede wszystkim kształtowniki stalowe są wszechobecne w budownictwie oraz wykończenia wnętrz. Pośród ich najpopularniejszych zastosowań wymienić można:

elementy konstrukcyjne hal stalowych,
elementy konstrukcji ścian,
profile wykorzystywane w konstrukcjach z płyt kartonowo-gipsowych,
elementy konstrukcyjne w dachach domów jednorodzinnych (ceowniki, dwuteowniki, kątowniki),
zastosowanie w produkcji ogrodzeń metalowych i ich elementów.
Nie możemy jednak ograniczać się jedynie do budownictwa. Kształtowniki stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie przemysłowe. Pojawiają się w przemyśle stoczniowym, kolejowym, motoryzacyjnym, górniczym czy elektroenergetycznym. Dzięki nim nie tylko udaje się zapewnić odpowiednie podparcie dla różnych elementów i materiałów, ale również mogą wpływać na estetykę realizacji.

Jakie są zalety korzystania z kształtowników stalowych?
Zdecydowanie największą zaletą kształtowników stalowych, niezależnie od gałęzi przemysłu, która je wykorzystuje, będzie ich wytrzymałość. Są one materiałem trwałym oraz bezpiecznym, który jednocześnie zapewnia stabilność, a czynniki zewnętrzne nie prowadzą do jego zniszczenia. Oprócz tego warto zauważyć, że są one bardzo łatwe w obróbce, co sprawia, że w bardzo łatwy sposób może modyfikować je do konkretnych wymagań. Jeśli chodzi o cenę, to będzie ona proporcjonalna do jakości oraz ilości wykorzystanego materiału. Z punktu widzenia przemysłu, z pewnością są jednak one korzystnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach.

Podobne artykuły

pręty żebrowane Janów Lubelski

Rozpocznij wieloletnią oraz owocną współpracę z firmą Tom-Stal! Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami!

O nas

Współpracujemy od 2002 roku z firmami z polski i zagranicy

Kontakt

tomstal.janow@wp.eu
tel: +48 509 156 141
tel: +48 15 872 10 33

Menu

Newsletter

© Tom stalProjekt i wykonanie  ogrodzenia metalowe Janów Lubelski WGB-Group

wyroby hutnicze Janów Lubelski, wyroby stalowe Janów Lubelski, prefabrykaty hutnicze Janów Lubelski, stal budowlana Janów Lubelski, pokrycia dachowe Janów Lubelski, blachy ocynkowane Janów Lubelski, pręty żebrowane Janów Lubelski, ogrodzenia metalowe Janów Lubelski, ogrodzenia panelowe Janów Lubelski, siatki ogrodzeniowe Janów Lubelski, materiały spawalnicze Janów Lubelski, wyroby hutnicze Kraśnik, wyroby stalowe Kraśnik, prefabrykaty hutnicze Kraśnik, stal budowlana Kraśnik, pokrycia dachowe Kraśnik, blachy ocynkowane Kraśnik, pręty żebrowane Kraśnik, ogrodzenia metalowe Kraśnik, ogrodzenia panelowe Kraśnik, siatki ogrodzeniowe Kraśnik, materiały spawalnicze Kraśnik