Blog

prefabrykaty hutnicze Janów Lubelski

Do czego służą pręty żebrowane?

Ogólnie jest to produkt bardzo prosty w swojej konstrukcji wizualnej i nie sposób pomylić go z czymś innym. Jednak cały sekret tego typu prętów kryje się w ich wnętrzu, czyli w materiale, z jakiego się je wykonuje. Kolejną ważną rzeczą są wspomniane już żebrowania występujące na pręcie. Czemu mają one służyć i gdzie w ogóle wykorzystywany jest pręt żebrowany? Dziś postaramy się krótko odpowiedzieć na te pytania!

 Charakterystyka prętów żebrowanych
Zacznijmy zatem od tego, czym charakteryzują się pręty żebrowane. Przede wszystkim są one wykonywane z tak zwanej stali zbrojeniowej, czyli inaczej mówiąc z wysokojakościowej stali węglowej. To powoduje, że pręty takie cechują się wysoką twardością, odpornością na odkształcenia oraz obciążenia statyczne i dynamiczne. Nie ulegają one także niepożądanemu oddziaływaniu warunków atmosferycznych, promieni UV, wilgoci czy skrajnych temperatur. Do tego pręty takie są całkowicie odporne na działanie ognia, korozji, grzybów oraz pleśni.

Na rynku dostępne są pręty żebrowane w wielu wariantach do wyboru i mogą różnić się od siebie zarówno wielkością średnicy, jak i kształtem przekroju. Wynika to z faktu, że pręty te są podatne na obróbkę plastyczną, jednak co ciekawe w jej trakcie następuje zwiększenie ich właściwości wytrzymałościowych oraz zmniejszenie elastyczności.

Gdzie pręty żebrowane są wykorzystywane?
Przede wszystkim, co z resztą jest całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę wcześniejsze informacje, pręty żebrowane są wykorzystywane w szeroko rozumianym budownictwie.

Ich główne zastosowanie polega właściwie na wzmacnianiu konstrukcji betonowych oraz umożliwieniu wznoszenia konstrukcji żelbetonowych, czyli takich, które powstają w wyniku połączenia stali i betonu. Prawdę mówiąc, wykonywanie zbrojeń byłoby niemożliwe właśnie bez prętów żebrowanych.

Beton zbrojony za pomocą prętów żebrowanych jest po prostu zdecydowanie odporniejszy i sztywniejszy. Do tego pręty takie przyjmują oddziałujące na beton naprężenia rozciągające i tym sposobem uodparniają go na mogące powstać uszkodzenia.

Samo żebrowanie występujące na prętach zwiększa przyczepność betonu do stali, a to znowu znacznie poprawia wytrzymałość całej konstrukcji.

Widać więc dość jasno, że pręty żebrowane to produkty bardzo ciekawe i zdecydowanie trudne do zastąpienia w dzisiejszych procesach budowlanych!

Podobne artykuły

pręty żebrowane Janów Lubelski

Rozpocznij wieloletnią oraz owocną współpracę z firmą Tom-Stal! Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami!

O nas

Współpracujemy od 2002 roku z firmami z polski i zagranicy

Kontakt

tomstal.janow@wp.eu
tel: +48 509 156 141
tel: +48 15 872 10 33

Menu

Newsletter

© Tom stalProjekt i wykonanie  ogrodzenia metalowe Janów Lubelski WGB-Group

wyroby hutnicze Janów Lubelski, wyroby stalowe Janów Lubelski, prefabrykaty hutnicze Janów Lubelski, stal budowlana Janów Lubelski, pokrycia dachowe Janów Lubelski, blachy ocynkowane Janów Lubelski, pręty żebrowane Janów Lubelski, ogrodzenia metalowe Janów Lubelski, ogrodzenia panelowe Janów Lubelski, siatki ogrodzeniowe Janów Lubelski, materiały spawalnicze Janów Lubelski, wyroby hutnicze Kraśnik, wyroby stalowe Kraśnik, prefabrykaty hutnicze Kraśnik, stal budowlana Kraśnik, pokrycia dachowe Kraśnik, blachy ocynkowane Kraśnik, pręty żebrowane Kraśnik, ogrodzenia metalowe Kraśnik, ogrodzenia panelowe Kraśnik, siatki ogrodzeniowe Kraśnik, materiały spawalnicze Kraśnik